Jak zachęcić dzieci do picia wody? – syfony do wody gazowanej

syfony do wodyWoda stanowi nie tylko zaspokojenie dla jednej z podstawowych potrzeb człowieka, ale również pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Człowiek powinien w ciągu doby wypijać przynajmniej półtora litra wody. Niestety dzieci często nie piją wody prawie w ogóle, wybierając zamiast niej mniej nawadniające soki czy napoje. Dobrym sposobem na zwiększenie spożycia wody wśród dzieci okazują się syfony do wody.

Jak działa syfon do wody?

Syfony do wody, sprzedawane najczęściej w postaci całych butelek, to proste urządzenia, które umożliwiają dozowanie wody bez konieczności podnoszenia całej butelki. Warto jednak pamiętać, że najczęściej spotykany jest syfon do wody gazowanej, bowiem to ciśnienie gazu wewnątrz butli odpowiada za wypchnięcie wody na zewnątrz.

Skuteczność wśród dzieci

Jeśli dziecko nie pija wyłącznie wody niegazowanej, syfon może okazać się świetnym rozwiązaniem, które wpłynie pozytywnie na ilość spożywanej przez nie wody. Syfon do wody gazowanej nie tylko ułatwia dziecku dozowanie wody do szklanki, pozwalając mu na nalanie odpowiedniej ilości płynu bez konieczności podnoszenia butelki, ale również stanowi ciekawy mechanizm, który skutecznie przyciągnie uwagę dziecka, jednocześnie zwiększając jego zainteresowanie wodą.