Jaki sprzęt gastronomiczny wybrać?

ecolabOtwierając własny punkt gastronomiczny należy mieć na uwadze kilka bardzo ważnych aspektów.
Jednym z najważniejszych elementów jest sprzęt gastronomiczny, który w dużej mierze przyczynia się do sukcesów zakładu.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup wyposażenia do gastronomii należy zwrócić uwagę na markę sprzętu.
Producent musi być przede wszystkim zaufany i posiadać odpowiednią renomę. Jednym z najlepszych producentów jest ecolab, stawiając na najwyższą jakość wykonania.

Chłodziarka

Na wyposażenie gastronomii powinna składać się chłodziarka. To dzięki niej możliwe jest chłodzenie produktów, a tym samym umieszczanie ich na wystawach. Te skuteczne urządzenie gwarantuje świeżość produktom, które potrzebują chłodu.

Zamrażalka

Zamrażalka jest równie ważnym elementem wyposażenia w kuchni. Pozwala ona przechowywać produkty spożywcze przez dłuższy czas, umożliwiając tym samym wykorzystanie ich w przyszłości. Podczas kupna trzeba skupić się na jej wielkości oraz rozmieszczeniu półek czy szafeczek.

Zmywarka

Zmywarka jest podstawowym sprzętem gastronomicznym służącym do mycia naczyń.
Do wyboru są różnorakie modele. Poczynając od zmywarek podblatowych, a kończąc na modelach kapturowych. Pierwsze z nich służą przede wszystkim do mycia szkła, drugie zaś stawiają na wydajność i szybkość mycia.
Dostępne są także zmywarki tunelowe, które zalecane są dla dużych punktów. Potrafią one umyć do 5000 naczyń w ciągu zaledwie godziny.